Pokládáte si otázku proč vlastně koupit auto právě ze Švýcarska?

Švýcarsko je země která není v EU. Je to úplně jiný svět než u nás. Průměrný plat je okolo 160.000,-Kč. Život tam je pro nás jako turisty celkem drahý (např. káva stojí okolo 120,-Kč, nafta okolo 48,-Kč a mohli bychom pokračovat dále).

I díky těmto faktům si Švýcar může dovolit svému vozidlu poskytnout pravidelný servis v autorizovaných servisech. Téměř všechny vozy mají servisní knihu a jsou provozovány po kvalitních a udržovaných silnicích. Nutno vyzdvihnout práci silničářů v zimě, která je s tou naší nesrovnatelná.

Jeden z dalších důvodů je fakt, že stáčení tachometrů je ve Švýcarsku trestným činem, proto se nestane, že narazíte na člověka, který Vám bude nabízet vozidlo se stočenými kilometry.

Vyplatí se dovážet vozidla především s benzínovým motorem, naftové motory tam na prodej moc nejsou a když ano, tak jsou spíše drahé a nevýhodné na dovoz (neplatí vždy). Auta mají většinou plnou nebo velmi dobrou výbavu. Většinou i zimní ALU kola, které jsou v ceně vozidla. Před cestou auta pečlivě vybíráme na portálu www.autoscout24.ch nebo www.tutti.ch

Proclení a zdanění (z důvodu, že Švýcarsko není v EU) provádíme přímo na Švýcarsko-Německé celnici (vždy budete platit daň 19% z kupní ceny a u aut neevropského původu budete muset dále zaplatit clo 10% z kupní ceny). Nejdříve se ale musí zaslat papíry ke švýcarské spediční firmě a až poté se jde vyřídit celý proces na celnici. V Čechách případně provedeme dovozovou STK, zařídíme technickou způsobilost, zaplatíme případnou ekodaň a přihlásíme na české značky. Auta vozíme ve většině případů na podvalníku.

Další variantou jsou převozní značky, nicméně v tomto případě si kupující musí auto dovézt po ose sám, protože jsou vystavené na dané jméno. K tomuto procesu je potřeba ve Švýcarsku přespat jednu noc, protože za jeden den se to moc stihnout nedá. Převozní značky stojí okolo 10.000,-Kč včetně pojištění. U této varianty umíme asistovat jak u výdeje značek, tak pak na celnici při samotném procesu. Takže si auto dovezete sami. Nicméně, aby se vozidlo dalo převézt na převozních značkách, tak musí mít platnou MFK (něco jako u nás STK, způsobilé k provozu).

Dovážíme auta proto, že nás to doopravdy baví a nutno zdůraznit, že nás to neživí, ale máme to pouze jako koníček. Proto se nehoníme za výdělkem a klademe důraz především na spokojenost "zákazníka". Pokud chcete ušetřit, tak si zakupte auto v ČR nebo si ho nechte dovést z třeba z Německa. Ze Švýcarska na vozidle někdy neušetříte v tu chvíli, kdy ho zakoupíte, ale poznáte časem, že byla správná volba zakoupit vozidlo o které bylo dobře postaráno.

Nicméně v 90% vozíme především vozidla s motorizací, která u nás není tak běžná a k sehnání ... :-)


© 2017 Auta ze Švýcarska | Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!