Pokládáte si otázku proč vlastně koupit auto právě ze Švýcarska? Švýcarsko je země která není v EU. Je to úplně jiný svět než u nás. Průměrný plat je okolo 80tis.kč. Život tam je pro nás jako turisty celkem drahý (např. káva stojí okolo 120kč, nafta okolo 38kč a mohli bychom pokračovat dále).

I díky těmto faktům si švýcar může dovolit svému vozidlu poskytnout pravidelný servis v autorizovaných servisech. Všechny vozy mají servisní knihu a jsou provozovány po kvalitních a udržovaných silnicích. Nutno vyzdvihnout práci silničářů v zimě, která je s tou naší nesrovnatelná ...

Jeden z dalších důvodů je fakt, že stáčení tachometrů je ve Švýcarsku trestným činem, proto se nestane, že narazíte na člověka, který Vám bude nabízet vozidlo se stočenými kilometry.

Vyplatí se dovážet vozidla především s benzínovým motorem, naftové motory tam na prodej moc nejsou a když ano, tak jsou spíše drahé a nevýhodné na dovoz (neplatí vždy). Auta mají většinou plnou nebo velmi dobrou výbavu. Většinou i zimní ALU kola, které jsou v ceně vozidla. Před cestou auta pečlivě vybíráme na portálu www.autoscout24.ch nebo kontaktujeme naše oblíbené a prověřené garáže. U nás to většinou nechodí tak, že bychom vybrali jen jedno auto a kvůli němu jeli přes 1500 kilometrů, ale snažíme se před cestou vyhledat nějaké záložní varianty nebo si udělat více variant a následně vybereme tu nejpříznivější. Ve většině připadů, ale už předem víme do čeho jdeme. Dále rádi hledáme na www.tutti.ch nebo na https://auto.ricardo.ch

Proclení a zdanění (z důvodu, že Švýcarsko není v EU) provádíme přímo na Švýcarsko-Německé celnici. Nejdříve se ale musí zaslat papíry ke švýcarské spediční firmě a až poté se jde vyřídit celý proces na celnici. V Čechách případně provedeme dovozovou STK, zařídíme technickou způsobilost, zaplatíme případnou ekodaň a přihlásíme na české značky. Auta vozíme ve většině případů na podvalníku za autem, převozní značky jsou drahé a hlavně časově náročné na vyřízení, nicméně i tuto službu umíme zprostředkovat!

Dovážíme auta proto, že nás to doopravdy baví a nutno zdůraznit, že nás to neživí, ale máme to pouze jako koníček. Proto se nehoníme za výdělkem a klademe důraz především na spokojenost "zákazníka". Pokud chcete ušetřit, tak si zakupte auto v ČR nebo si ho nechte dovést z třeba z Německa. Ze Švýcarska na vozidle někdy neušetříte v tu chvíli kdy ho zakoupíte, ale poznáte časem, že byla správná volba zakoupit vozidlo o které bylo dobře postaráno a nebudete muset sypat zbytečné peníze do oprav a servisů. Vozíme ale především vozidla, které u nás nejsou tak běžná ... :-)


© 2017 Auta ze Švýcarska | Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!